Spor Salonu Açmak
Ülkemizde artan genç nüfus ve insanların spor yapma konusunda bilinçlenmeleri ile birlikte spor salonu açma konusunda büyük bir ilgi görülüyor.
Spor salonu açmak büyük bir birikim, profesyonellik ve donanım gerektiren bir iş olduğundan dolayı son derece dikkatli davranılması gerekiyor. Her spor salonu açmak isteyen kişi kafasına göre spor salonu açamıyor. Bu anlamda belirli yasla prosedürler ve taşınması gereken donanımların tam olması gerekiyor. Ayrıca spor salonu açma hizmeti aynı zamanda bu konuda uzman çalışanlarla birlikte başarıya ulaşabiliyor.

Spor Salonunun Nasıl Olacağının Kararının Verilmesi

Ülkemizde obezite sorunun giderek artması ile birlikte insanlar artık bilinçli ve düzenli bir şekilde spor salonlarına gidiyor. Bu doğrultuda spor salonu açacak kişilerin sadece spor aletlerinin olduğu bir yer mi yoksa insanların komple bir vakit geçireceği birçok farklı spor çeşidinin yapılabileceği bir yer mi olacağına karar verilmesi gerekiyor. Bu kararın verilmesi esnasında spor salonu eğitmenlerinin genel özellikleri ve branşlarına da dikkat edilmesi gerekiyor. Ülkemizde sadece zayıflamak ve kas yapmak amacıyla kurulmuş çok sayıda spor salonu olduğu için komple bir spor salonu açmak çok daha etkili ve uzun ömürlü olacağı ön görülüyor.

Spor Salonu Açmak

Spor Salonu Açmak

Spor Salonu Açılmasına Hukuki Süreçler

Spor salonları birçok kişinin aynı anda bulunduğu ve spor yaptığı yerler olarak hijyen ve sağlık kurallarına yüksek derecede uyulması gerekiyor. Bu sebeple spor salonu açılmasında hukuki süreçlere son derece kapsamlı ve ayrıntılı oluyor. Bu anlamda ilk olarak fiziksel şartlar yönetmeliğine uygun bir fiziki şartların sağlanması gerekiyor. Bu şartnamede spor salonu ile ilgili tüm fiziki ve iç ortam standartları belirtiliyor. Daha sonra ise;

  • Işıklı tabela zorunluluğu,
  • Bulunduğu yerin belediyesinden uygunluk belgesi,
  • İtfaiye raporu,
  • Sağlık bakanlığı tarafından verilen uygunluk belgesi,
  • İl de valilik ilçe de ise kaymakamlık onayı,
  • GSGM tarafından istenilen evrakların hazırlanması ve gelen teftiş ekiplerinin onayı ile gerçekleşiyor.

Spor Salonu Açma Maliyeti

Spor salonlarının açılması hem de gerekli izinlerin alınması için fiziki ortamın yeterli seviyeye getirilmesi son derece maliyetli oluyor. Bu sebeple spor salonu açmadan önce maliyetleri iyice hesaplamalı ve sadece spor salonuna gelenlerden gelir elde etmek yerine çeşitli kişisel spor koçluğu gibi hizmetlerle gelir kalemlerinin attırılması gerekiyor.
Green Card Nedir Nasıl Alınır
Canlı Tv İzle