En Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler       
Bir çok insan çeşitli nedenlerle yurt dışına göç etmek istiyor ancak birçok ülke bu duruma direnç göstermekte ve vatandaşlık vermeye yanaşmamaktadır.
Bizler de vatandaşlık ve göçmenlik konusunda talepleri geri çevirmeyen, işleri zora sokmayan en kolay vatandaşlık veren ülkeler arasından seçtiğimiz belirli ülkeler için bilgi vermeye çalıştık.
Aşağıdaki listede, en kolay vatandaşlık veren bazı ülkelerin vatandaşlık koşulları ile ilgili bilgiler bulacaksınız.

Antigua ve Barbuda

Karayipler’de bulunan ada ülkesi olan Antigua ve Barbuda üzerinden alınan vatandaşlıklar için 250.000 Dolarlık bir bağışın yapılması yeterli olmaktadır. Ulusal Kalkınma Fonu üzerinden işlemin gerçekleşmesinin ardından hızlı bir şekilde vatandaşlık alımı sonlandırılmaktadır. 130’a yakın ülkeye pasaportuyla seyahat imkanı sağlayan ada ülkesinin vatandaşı olunmasıyla tüm fırsatlardan da yararlanılmaktadır. Özellikle vize olmaksızın yapılacak seyahatlerin yanı sıra iş olanakları da bir hayli fazladır.

Avustralya

En çok tercih edilen ülkelerin başında gelen Avustralya son derece basit bir şekilde vatandaşlık hakkı vermektedir. En kolay vatandaşlık veren ülkeler arasında ön sıralarda bulunan Avustralya’da yalnızca yapılacak olan yatırımlar önem taşımaktadır. Kişisel serveti 2 Milyon Doların üzerinde bulunan ve ülke sınırları içerisinde faaliyet gösteren herhangi bir firmaya 1.5 Milyon Dolar yatırım yapmış olan herkes vatandaşlık hakkı elde edebilir. Herhangi bir bekleme süresi olmadığı gibi oturum durumuna da bakılmaksızın işlemler gerçekleştirilmektedir.

En Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler

En Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler

Malta

2013 yılından beri var olan yasanın geçerliliği devam ederken Malta’da vatandaşlık alımları da yalnızca maddi zenginlikle elde edilmektedir. Avrupa’nın en küçük ülkelerinden olan Malta’da 650 Bin Euro bedel karşılığında vatandaşlık hakları kazanılmaktadır. En kolay vatandaşlık veren ülkeler arasında yer almasının bir önemli nedeni ise evli olunması durumunda yalnızca 50 Bin Dolar ek bedel alınmasıdır. Bunun haricinde evli çiftlerin kolaylıkla vatandaş olabilmesinin önü açıktır. 25 yaşına kadarki çocuklarında vatandaşlığı için 50 Bin Dolar yeterli olmaktadır.

Güney Kıbrıs

Avrupa üyesi olmasından dolayı cazip olan Güney Kıbrıs vatandaşlığı için ise yapılacak yatırım tutarının en az 2 milyon Euro olması gerekmektedir. Fabrika, şirket, dükkân ya da konut alımlarında vatandaşlık hakkı tanınmaktadır. 3 yıl sonrasında satışı yapılsa dahi hak kaybetme durumu olmamaktadır. Devlete hibe ya da yatırım fonu ödemesi ise söz konusu değildir.

Dominika

50 farklı ülkeye serbest dolaşım hakkına sahip olan Dominika vatandaşlığı almak için 100.000 Dolar gibi oldukça düşük bir yatırım yapılması yeterli olurken herhangi bir bekleme süresi bulunmamaktadır.

Grenada

Oldukça küçük bir ülke olan Grenada vatandaşlığı içinde ülkede yapılacak yatırım tutarının 100.000 Dolar üzerinde olması gereklidir. Ardından ikamet edilebilirken vatandaşlara sunulan tüm ayrıcalıklardan yararlanılabilir.

Macaristan

En kolay vatandaşlık veren ülkeler sıralamasındaki Macaristan’da ise süre mevcuttur. 300.000 Euro değerinde bir gayrimenkul alımından sonra 6 yıllık oturum izni süreci başlatılmaktadır. 6 yıldan sonra ise herhangi bir başka şart olmaksızın vatandaşlık alınmaktadır.

Bulgaristan

Avrupa Birliği üyesi olmasıyla birlikte aynı zamanda ülkemize yakın olan Bulgaristan’da vatandaşlık için 500 Bin Euro yatırım yeterli olmaktadır. Hükumet Programı çerçevesinde sunulan bu imkan neticesinde kişinin tüm vatandaşlık haklarından yararlanması da sağlanmaktadır.

Yunanistan

Ülkemize çok da yakın olmasından dolayı tercih edilebilir olan Yunanistan, kolay yollarla vatandaşlık alınabilecekler arasında yer almaktadır. Diğer ülkelerde olduğu gibi tüm haklardan yararlanılabilen bir vatandaşlık durumu ise söz konusu değildir. Ancak 250 Bin Euro fiyatlı gayrimenkul alımları halinde kalıcı olarak oturum iznine sahip olunmaktadır.

Saint Kitts ve Nevis

Karayipler civarında yer alan bu küçük ülkede vatandaşlık işlemleri yatırım ile doğru orantılıdır. 250.000 Dolarlık bir yatırımın gerçekleştirilmesinin ardından vatandaşlık başvurusu yapılırken sonrasında rahat bir şekilde yaşamaya başlanılabilir.
En kolay vatandaşlık veren ülkeler arasında sayılabilecek daha bir çok ülke mevcuttur. Daha fazla bilgi almak ve görüş bildirmek için bize aşağıdaki yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.
Ayrıca aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir;
Malta Göçmenlik Şartları. Malta’ya İltica Etmek
Amerika Göçmenlik Şartları. Amerika’ya İltica Etmek
İspanya Göçmenlik Şartları. İspanya’ya İltica Etmek
Hollanda Göçmenlik Şartları. Hollanda’ya İltica Etmek
Avusturya Göçmenlik Şartları. Avusturya’ya İltica Etmek