Bahreyn Çalışma İzni ve Oturma İzni. Bahreyn Vizesi
Bahreyn’e yolculuk edecek Türk vatandaşları vizeye tabi tutulmaktadır. İki ülke arasında yapılan anlaşmaya göre resmi pasaportlular 90 güne kadar vizeden muaf tutulmaktadırlar. Bahreyn vizesi alabilmek için gerekli evraklar seyahatin amacına göre değişiklik göstermektedir.

Bahreyn Turistik Vizesi

Bahreyn’e yapılacak turistik geziler için vizeler, sınır kapılarında verilebilmektedir. Sınır kapılarında alınan vizeler 15 güne kadar yapılacak konaklamalar için geçerlidir. (gerektiğinde 15 gün daha uzatılabilir).
Bahreyn vizesi başvurusunun en erken bir ay öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir. Çalışma ve öğrenim amaçlı Bahreyn vizesi çıkarmak için gerekli işlemler biraz daha uzun sürebilmektedir. Vizeyi çıkaracak kişilerin tarihleri hesaplarken bu hususa dikkat etmesi gerekmektedir.
Bahreyn’e turistik amaçlı ziyaret etmek istiyorsanız ve 90 günden az sürede kalmayı planlıyorsanız vize almanıza gerek kalmadan ülkeye giriş yapabilirsiniz. Bahreyn ticaretin yoğun olduğu bir ülke olduğu için ticari amaçla ülkeyi ziyaret eden turist sayısı gün geçtikçe artmakta ve bu yüzden bu konuda ülke tarafından bazı düzenlemeler yapılma zorunluluğu doğmuştur.

Bahreyn vizesi için gerekli belgeler

 • Pasaport,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Bahreyn vizesi başvuru formu,
 • 2 adet Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Otel, uçak vs. için gerekli  rezervasyon belgeleri,
 • Pasaport fotokopisi,
 • Çalışma vizesi almayı düşünenler için çalıştığı şirkete ait şirket bilgileri (ticari gazete, sicil, imza sirküleri …),
 • Vize ücreti ödendi dekontu,
 • Banka hesap bilgileri (hesap dökümü, vize için gerekli olan yeterli para miktarı),
 • Davet mektubu karşılığındaki gidenler için gerekli sponsor mektubu,
 • Uluslararası alanda geçerli olan sağlık sigortası gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir husus eğer vize iptal edilirse harcanan paralar geri ödenmemektedir. Bu yüzden gerekli evrakların eksik olmaması çok önemlidir.

Bahreyn Çalışma İzni ve Oturma İzni. Bahreyn Vizesi

Bahreyn Çalışma İzni ve Oturma İzni. Bahreyn Vizesi

Bahreyn Ticari Vizesi

Eğer Bahreyn ticari vizesi almayı düşünüyorsanız, gerekli belgeler; öncelikle başvuruyu yaptığınız tarihten itibaren 6 ay geçerli olan ve içerisinde boş sayfalar olan pasaportunuzdur. Pasaportun mutlaka yıpranmamış olması gerekmektedir. Yıpranmış olan pasaportlar,  vize onaylansa bile, girişte oldukça fazla sorun çıkarmaktadır.
Eğer Bahreyn’e ticari amaçla gitmeyi planlıyorsanız mutlaka Bahreyn ticari vizesi alınması gerekmektedir. Ticari vize işlemleri için şirketinizden davetiye, şirket banka hesap cüzdanı gibi birtakım gerekli ek belgelere ihtiyaç duyulmaktadır.
Ticari vize başvurunuzu yaptıktan sonra Bahreyn vize ücreti ödemenizi de gerçekleştirerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz ve vizenizi onaya sunabilirsiniz. Vize başvurunuzu erken bir tarihte yapmanız tavsiye olunur.
Bahreyn’de bir yakınınız bulunuyor ve 30 günden daha uzun süreli ülkede kalmak istiyorsanız Bahreyn aile ziyareti Bahreyn vizesi başvurusu yapıp daha uygun şartlarda konaklama sağlayabilirsiniz. Bu vize hem daha kolay onaylandığından hem de daha uzun süre ülkede kalma imkânı verdiğinden tercih etmeniz kolaylık olarak size fayda sağlayabilir.

Eğer Vizeniz Red Edilirse

Her şey tam olsa dahi bazı vize başvuruları reddedilebilmektedir. Böyle durumlarda ret sebebinin mutlaka açıklanması lazımdır. Bazı ülkeler bu açıklamayı yazılı olarak bazıları da sözlü olarak yapmaktadır. Böyle durum olduğunda Bahreyn Konsolosluğuna mutlaka itirazda bulunulması gerekmektedir, nitekim bu bir haktır.

Bahreyn’de Tatil Günlerine Dikkat

Bahreyn Konsolosluğuna Bahreyn vizesi başvurularında resmi tatil, bayram tatil günlerini hesaplamak gerekmektedir. Bahreyn Konsolosluğunda günün belli saatlerinde vize işlemleri yapılmaktadır. Vize başvurularını Bahreyn Konsolosluğu, Ankara Büyükelçiliği ve danışmanlık hizmeti veren diğer firmalar yapabilmektedir.

Bahreyn Çalışma İzni ve Oturma İzni İçin Gerekli Belgeler

Bahreyn çalışma izni alabilmek için gerekli olan belgeleri sıralarsak,

 1. Bahreyn vize başvuru formu
 2. Başvuru yapacak kişilerin pasaportu
 3. Pasaportta kullanmak için gerekli standartlara uygun 4 adet biyometrik fotoğraf
 4. Sponsorluk mektubu (başvuru sahibi için isim bilgisi, şirket için gerekli bilgiler, şirketin ticari kayıt numarası, şirketin mevcut işçi kapasitesi, şirkette alacağı brüt maaşı, şirketle yapacağı sözleşme süresi, kişinin doğum günü, uyruğu vs.)
 5. Sözleşmenin ayrıntılı fotokopisi
 6. Konuyla ilgili yetkili klinikten alınmış bir sağlık raporu
 7. Polis raporu
 8. İşlemler için başvuru ücreti ve banka dekontu ispatı

Bahreyn oturma izni, aile vizesi ve normal oturum izni için gereken belgeler;

 1. Bahreyn çalışma izni, Bahreyn oturma izni için vize başvuru formu
 2. İşçinin ailesi ve ülkeye gidecek kişilerin pasaport fotokopileri
 3. Sponsorluk mektubu (başvuru sahibi için isim bilgisi, şirket için gerekli bilgiler, şirketin ticari kayıt numarası, şirketin mevcut işçi kapasitesi, şirkette alacağı brüt maaşı, şirketle yapacağı sözleşme süresi, kişinin doğum günü, uyruğu vs.)
 4. Sözleşmenin ayrıntılı fotokopisi
 5. Konuyla ilgili yetkili kliniklerden alınmış, aile sağlık raporu
 6. Pasaport
 7. Nüfus cüzdanlarının fotokopileri
 8. Her başvuru için gerekli olan vergi ücret dekontları
 9. Bahreyn vatandaşlarından biri ile evli ise eşinin iş durumu hakkında bilgi
 10. Evli kişiler için eşinin pasaportu
 11. Eşine bağlı kişilerin sponsorluk mektubu
 12. Evlilik cüzdanı orijinali ve fotokopisi
 13. Yapılan ödemelere ait ücret dekontları veya fotokopileri
 14. Bahreyn oturma izni için gerekli izin belgesi
 15. Banka hesap dökümleri
 16. Kişilerin doğru iletişim bilgileri
 17. 4 adet standartlara uygun biyometrik fotoğraf
 18. Bahreyn’de bulunacakları yerin doğru iletişim adres ve bilgileri
 19. Sağlık sigortası

Bahreyn vizesi, Bahreyn çalışma izni ve oturma izni, turistik ve öğrenci vizesi nasıl alınır ile ilgili daha fazla bilgi almak için bize aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.
Bahreyn ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki konulara da göz atabilirsiniz;
Bahreyn’de Yaşam Giderleri
Bahreyn’de Maaşlar ve İşçi Ücretleri
Bahreyn’de Yaşam ve Sosyal Hayat
Bahreyn’de İş İmkanları
Bahreyn’de İş Kurmak Şirket Açmak
Bahreyn’de Nasıl İş Bulunur?
Bahreyn’de Üniversite Okumak