Bahreyn’de Maaşlar. Bahreyn’de Asgari Ücret ve İşçi Ücretleri
Bahreyn’de maaşlar genel anlamda pek çok ülkeye göre biraz daha fazladır. Bahreyn’de asgari ücret 800 dolardır. Eğitim almayan kişiler için maaşlar oldukça düşük ve şartları da biraz ağırdır. Hizmet sektöründe kayıtsız olarak çalışan en düşük maaşlı çalışan grup ise aylık 150-200 dolar civarında kaçak olarak hizmet vermektedir. Tabi ülkedeki yaşam şartları ağır olduğu için, bu kişiler ya çalıştıkları kişilerin yanında barınmakta ya da çeşitli işçi yurtlarında kalarak hayatlarını idame ettirmektedirler. Yani sanıldığı kadar kolay şartlar bu kesim için yoktur.
Bahreyn’de asgari ücret, lüks yaşam şartlarında yeterli değildir. Özellikle birikim yapmayı düşünen ve ailesiyle gelmeyi planlayanlar için bu ücret yeterli değildir. Fakat tek başına gelmeyi planlayıp, ülkesinde uygun iş bulamayıp, birikim yapmak ve düşük şartlarda yaşamayı kabul edenler için, kur farkından dolayı maaşlar cazip gelebilir.
Bahreyn’de çok farklı sektörlerde farklı işlere göre maaşlar ödenmektedir. Yerli halk zaten varlıklı olduğu için çalışan kesim genelde yurt dışından gelen göçmenlerden oluşmaktadır. Bahreyn’de iş kollarına göre ödenen maaşlar ortalama olarak aşağıda belirtilmeye çalışılmıştır.

Bahreyn’de Muhasebe ve İdari işler Çalışanlarının Maaşları

Muhasebe sorumlusu, denetçi, sekreter, ofis asistanı, mağaza müdürü ve müdür yardımcılarını kapsayan bu alanda maaşlar 1400 ile 2000 dolar civarında değişmektedir. Daha çok mağaza, lokanta, kafe ve otellerde ihtiyaç duyulan personel gurubudur.
Bu grupta maaşlar, Bahreyn’de asgari ücret üzerinde kalmaktadır. Üniversite mezunu olmayan kişiler de bu alanda iş imkanı bulabilmektedir.

Bahreyn’de Müşteri Hizmetleri, Turizm, Yemek Hizmetleri, Konaklama, Güvenlik Hizmetleri Alanında Maaşlar

Barmenler, aşçılar, bulaşıkçılar, otel, restoran ve gazino çalışanları, çeşitli aşçı ve pasta şefleri, güvenlik elemanlarını kapsayan grupta maaşlar ortalama 1500 ila 2000 dolar arasında yer almaktadır. Tabi ki tecrübe ve yapılan işin niteliğine göre çok daha yüksek maaşlara ulaşılabilmektedir.
Çağrı merkezi operatörleri, akaryakıt elemanları, pompacılar, resepyonistler, host ve hostesler, kabin görevlileri bu grupta yer almakta olup, maaşları ortalama 1500 ile 2000 dolar arasında değişmektedir. Eğitimli ve eğitimsiz kişiler bu alanda tecrübeleri sayesinde rahatlıkla iş bulabilmektedirler.

Bahreyn’de Tarım ve Orman İşleri Meslek Gurubunda Maaşlar

Çiftçi, meyve seçici, çoban, balıkçı, bahçıvan, çiçekçi, denizciler ve veteriner bu grupta yer almakta olup, maaşları 950 dolar ile 1600 dolar civarındadır. Yalnız bu grupta yer alan veterinerlerin maaşları asgari ücret üzerinde kalmakta ve 3000 dolara kadar çıkmaktadır. Bu grupta ayrıca balıkçı ve çiçekçilerin maaşları standardın biraz üzerindedir. Üniversite mezunu olmayan kişiler de bu alanda iş imkanı bulabilmektedir.

Bahreyn'de Maaşlar. Bahreyn'de Asgari Ücret ve İşçi Ücretleri

Bahreyn’de Maaşlar. Bahreyn’de Asgari Ücret ve İşçi Ücretleri

Bahreyn’de Otomotiv ve Motorlu Taşıtlar Meslek Gurubunda Maaşlar

Araba Tamircisi ve oto elektrikçileri kapsayan bu grupta özelikle lüks araba tutkunu kişilerin fazla olduğu bu ülkede iş olanakları geniştir. Bu sebepten dolayı 1600 ile 2000 dolar arasında maaşlarla işler rahatlıkla bulunabilmektedir. Daha çok lise ve altı mezuniyeti olan kişilerin tercih ettiği bir alandır.

Bankacılık ve Finans Sektörü

Finansal analistlerin, finans danışmanlarının, risk analistlerinin, kredi memurlarını, vergi danışmanlarını ve komisyoncuları kapsayan bu grupta maaşlar 2600 ile 4000 dolar arasında değişmekte olup, maaşlar Bahreyn’de asgari ücret düşünüldüğünde en az iki katına çıkmaktadır. Üniversite mezunlarının tercih ettiği bir alandır.

Yapı ve İnşaat İşleri, Üretim ve İmalat İşleri Alanlarında Maaşlar

Çoğunlukla düşük eğitimli kişilerin ağır şartlara rağmen yüksek ücretler için tercih ettiği alandır. Duvarcılar, kaynakçılar, inşaat işçileri, vinç operatörleri, mimarlar, mühendisler, proje yöneticileri, elektrik, makine mühendisleri sıklıkla inşaat işlerinde iş bulabilmektedir. Özellikle dönemlik işlerde bu alan çok fazla personele ihtiyaç duyulmaktadır.
Bahreyn’de maaşlar düşünüldüğünde en avantajlı ve sık ihtiyaç duyulan meslek gurubudur. Maaşları tecrübe ve eğitimle doğru orantılı olup, en alt kademe 800 dolar, ortalama kademe 1600 dolar civarı olup, tecrübeyle, eğitimle ve projenin büyüklüğüyle orantılı olarak 30.000 dolara kadar artabilen maaş dilimini kapsamaktadır.

Bahreyn’de Tasarım Alanında Maaşlar

Bu alanda dövmeciler, grafik tasarımcıları, fotoğrafçılar yer almakta olup, 1500 ile 3000 dolar arasında ortalama maaşlar bulunmaktadır. Tabi ki kendi işini yapmayı tercih edenler için daha fazla kazanç sağlamak da mümkündür.

Bahreyn’de Sanat ve Eğlence Alanında Maaşlar

Kumarhanelerde krupiye, aktör, palyaço, müzisyen, şarkıcı, otel animatörlerini kapsayan bu grupta Bahreyn’de maaşlar kıyaslandığı zaman ortalamanın üzerinde 1500 ile 2000 dolar civarı maaşlar alınabilmektedir. Tabi ki yapılan sanatın ve eğlencenin niteliğine göre çok iyi ücretli işler bulma olanağı vardır. Çünkü Bahreyn’de eğlence ve gece hayatı oldukça renklidir ve pek çok turisti bu yüzden çekmektedir.

Bahreyn’de Eğitim ve Öğretim Alanında Maaşlar

Çeşitli öğretmenler, tercüman ve çevirmenleri kapsayan bu grupta 1500 ile 2000 dolar arasında değişen maaşlar bulunmaktadır. Bahreyn’de maaşlar düşünüldüğünde asgari ücretin iki katı civarında olan maaş gurubudur.

Bahreyn’de Sağlık Sektöründe Maaşlar

Manikürcülerin ve pedikürcülerin, diyetisyenlerin, eczacıların, diş hekimlerinin ve her alandaki doktorların yer aldığı bu grupta maaşlar en alt grup için 1000 ila 1500 dolar arasında, doktorlar için 5000 dolar ila 30000 dolar arasında değişmektedir.
Bu alanların dışında kişisel bakım sektöründeki mesleklerde 1500 dolardan işin kalitesine göre 3000 dolara varan maaşlar kazanabilmektedirler.

Bahreyn’de Bilişim Sektöründe Maaşlar

Yazılımcılar, ağ yöneticileri, veri tabanı yöneticileri, sistem yöneticileri, web tasarımcıları, program yazıcıları, bilgisayar mühendisleri bu sektöre girmekte olup, tecrübe ve eğitim seviyesine göre oldukça yüksek maaşlara ulaşılabilmektedir. Ortalama 1500 dolardan başlayan maaşlar 3000 dolar hatta 5000 dolarlara kadar ulaşabilmektedir.

Bahreyn’de Bakım Tamir Alanında Maaşlar

Çeşitli bakım teknisyenleri, hizmetçiler, tesisatçılar, temizlik işçileri, koruyucular bu grupta yer almakta olup, asgari ücret ile 1000 dolar civarında ortalama maaşlar ile çalışmaktadırlar.

Bahreyn’de Yönetici ve İdareci Maaşları

Çeşitli mağaza müdürleri, pazarlama müdürleri, otel müdürleri, restoran müdürleri tecrübelerine göre ve yaptıkları işe göre ortalama 2500 ile 5000 dolar arasında maaş almakta olup bu sektörde çok daha yüksek maaşlara iş bulan müdürler de mevcuttur.

Bahreyn’de Taşımacılık Sektöründe Maaşlar

Çeşitli hizmetler için otobüs, taksi, kamyon, uber, forklift, servis, şoförlerine Bahreyn’de sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alanda şoförler yaptıkları işe göre ve harcadıkları mesaiye göre 1000 dolar ile 2000 dolara kadar iş bulabilmektedirler
Bahreyn’de asgari ücret ve mesleklere göre ortalama maaşlar ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz bize aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.
Bahreyn’de maaşlar dışındaki konularda daha fazla bilgi almak için aşağıdaki başlıklara da göz atabilirsiniz;
Bahreyn’de Yaşam Giderleri
Bahreyn’de Yaşam ve Sosyal Hayat
Bahreyn’de İş İmkanları
Bahreyn’de İş Kurmak Şirket Açmak
Bahreyn’de Nasıl İş Bulunur?
Bahreyn’de Üniversite Okumak
Bahreyn Çalışma İzni ve Oturma İzni