Başarılı Olmak İçin 15 Tavsiye
Başarılı olmak için 15 tavsiye verdiğimiz yazımızda iş, okul hatta aşk hayatınızda başarıya ulaşmanın yolunu bulabilirsiniz. 
Hayatta başarılı olmak için 15 tavsiye ile siz de yaşama bakış açısınızı değiştirebilir, daha farklı bakarak mutluluğu yakalayabilirsiniz. Peki sadece iş, aşk ya da sosyal alanda mı? Hayır her konuda bunlar geçerlidir.

İşte Başarılı Olmanın 15 Yolu!

 1. Minimal olun. Ne kadar çok isterseniz o kadar fazla kaybedersiniz. Bu yüzden başarının anahtarını bulmak istediğinizde, yaşamımızın her alanında minimal düşünmeyi öğrenmelisiniz.
 2. Hedeflerinizi abartmayın. Yapabileceklerinizden başlayın ve adım adım ilerleyin.
 3. İnsanlara, hayvanlara ve doğaya düşman olmayın. Birine gülümsediğinizde, bir kedinin başını okşadığınızda insan olduğunuzu anlayabilirsiniz. Bunun farkında olarak hareket edin.
 4. Sevdiklerinizi kırmayın. Ne konuda olursa olsun, sevdiğiniz insanları üzmeyin. Sizi de üzmelerine izin vermeyin. Çünkü hayat çok kısa ve ne kadar daha yaşayacağımızı bilemeyiz.
 5. İş yaşamında başarılı olmanın yolları sizin üzerinde başarısız sonuçlanmış olabilir. Ama vazgeçmeyin, başkalarını deneyin. Belki de sizin yapabileceğiniz iş şu an yaptığınız iş değildir.
 6. Hobilerinize önem verin! Hobileriniz sizi hayata bağlar ve yaratıcılığınızı verimli olarak kullanmanızı sağlar. Bu yüzden istediğiniz zaman ilgi alanlarınızla vakit geçirin.
 7. Çocuklarınızla oyun oynayın! Oyun oynayarak onların dilinden konuşabilirsiniz. Onları önemseyip sevdiğinizi kaliteli vakit geçirmeye çalışın.
 8. İşinize gülümseyerek gidin. Stresli bir çalışma ortamınızın olmasına aldırmayın. Bir işiniz olmasına sevinin, sonuçta birçok insan iş bulmak için can atıyor.
Başarılı Olmak İçin 15 Tavsiye

Başarılı Olmak İçin 15 Tavsiye

 1. Evlenmekten korkmayın! Evet sevdiğiniz insanla evlenmemek için bahaneler üretmekten vazgeçin. Evlilik yaşamı belki size göre değildir. Ama eğer evlilik aranızdaki bazı sorunları çözecekse, abartmadan bu kararı verin. Her şey insanlar içindir!
 2. Temiz hava alın. Gerçekten de dışarı çıkıp bir doğa yürüyüşü yapmak size iyi gelecektir. Doğanın gücünü her zaman hissetmek istediğinizde yaşam daha da anlamlı olacaktır. Yaşamınızı paylaştığınız diğer canlıları da sevin.
 3. İnsanları aşağılamak, karalamak ve itibarını linç etmek gibi girişimlerden vazgeçin. İnsanları sevin. Onların olumsuz yönlerini bulmak yerine olumlu yönlerine odaklanın.
 4. İş hayatınızda ya da eğitim hayatında başarılı olmak için çalışmanız gerektiğini unutmayın. Hiçbir şey yapmayarak başarının size gelmesini beklemek cehalettir.
 5. Kitap okuyun. Kitaplar size yaşama dair yeni fikirler kazandırırken bakış açınızın da genişlemesini sağlar. Bu yüzden okuyun, öğrenin ve kendinizi geliştirebileceğiniz her fırsatı yakalayın.
 6. Anne ve babanızın sözünü dinleyin. Evet, ergenlikten kalma isyanlarınız nasıl onların haklı çıkmasıyla sonuçlanıyorsa onlara kulak verin. Yine haklı çıkacaklar. Fikirlerini önemseyin.
 7. Öğrenmekten vazgeçmeyin. Her zaman, herkesten bir şeyler öğrenebilirsiniz. Bunun için ne yaşınızın geçmesi ne de öğrendiğiniz kişinin yaşı önemlidir.