Kefilsiz Kredi Veren Bankalar
Günümüzde hayat şartlarının zor olmasından dolayı herkesin merak ettiği konu olan kefilsiz kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgi almaktır.
Her geçen gün pek çok kişi bankalardan kredi çekerek ihtiyaçlarını görmeye çalışmakta ve en uygun şekilde kredi çekme yöntemleri aramaktadır. En fazla merak edilen konulardan olan kredi çekmek adına çok sayıda araştırmalar yapılmaktadır.

Kredi Çekmek İçin Kefil Nedir?

Kefilsiz kredi veren bankalar hakkında pek çok kişi araştırmalar yaparak en uygun olan banka ile çalışmaya karar verirler. Günümüzde büyük bir kesim belirli ihtiyaçlarını karşılamak ya da ev, araba veya arsa gibi alımlar için yapmış oldukları birikimlerin yetmemesi durumunda kredi çekmek zorunda kalırlar. Ancak bankalar kredi çekmek için kefil ya da daha farklı istekler ile krediyi onaylamaktadır. Kefil bankalara kredi başvuran kişilerin ödenmesi sırasında sorumlu olan ve ödemenin yapılmaması durumunda borcu ödemekle yükümlü olan kişilere denilmektedir. Ödemelerin borçlu ve kefil tarafından ödenmemesi durumunda hem borçlu için hem de kefil için haciz işlemleri uygulanmaktadır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Nedir?

Genel olarak bankalardan kredi çekmek için ya kefil ya da taşınmaz olan mülklere ipotek işlemleri konulmaktadır. Ancak bazı bankalar ipotek olmadan ya da kefilsiz kredi vermek sureti ile kampanyalar düzenlemektedir. Bazı durumlarda da kampanya gibi kısa süreli değil devamlı olarak kefilsiz kredi vermektedir. Yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ya da konut kredisi gibi seçenekler için bazı bankalar kefil istememektedir. Ancak kefil olmaması demek ödemelerin aksaması ya da yapılmaması anlamına gelmemelidir. Aksi durumda ödemelerin düzenli olarak yapılmamasında borçlu için gerekli olan işlemler uygulanacaktır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Müşteri memnuniyetine ve ihtiyaçlarına için yardımcı olan birçok banka kredi verirken kefil istememektedir. Kefilsiz kredi veren bankaların bazıları kampanyalar düzenleyerek belirli bir süre zarfında kredi verirken bazı bankalar ise devamlı olarak uzun süreli olarak kefilsiz kredi işlemleri uygulamaktadır. Kefilsiz kredi veren bankaların bazıları şunlardır;

  • Cepte TEB Bankası,
  • Enpara Bankası,
  • N Kolay Bankası,
  • Akbank Direkt Kredi,
  • ING Bankası e- Kredi,
  • ING Bankası İhtiyaç Kredisi,
  • Yapı Kredi Bankası Anında Şubesiz Kredi,
  • İş Bankası Anında Kredi,
  • Vakıf Bank Anında Kredi,
  • Fibabank Anında Kredi,

Yukarıda saydığımız bankalar kefilsiz olarak kredi verirken bu duruma göre vade ya da faiz oranlarını ayarlamaktadır. Bankaların kefilsiz olarak kredi vermesi için gerekli olan bir takım şartlar koymaktadır.

Kefilsiz Kredi Vermek İçin Bankaların Koyduğu Ortak Şartlar

Genel olarak birçok banka kefil olmadan kredi verse de belirlemiş olduğu bir takım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar doğrultusunda bankalar istenilen kredinin çekilmesini izin vermektedir. Bankaların ilk olarak dunmuş oldukları şart bankalarda oluşan kredi puanınızın iyi durumda olması ve ön onaylı limite sahip olmanızdır. 18 yaş ile 65 yaş arasında olan herkesin bankadan kredi alması mümkün olmaktadır.
Bazı bankalar kredi vermek için banka şubesine ya da mobil şubeye üye olunmasını şart koşmaktadır. Uzun vadeli krediye izin verilirken ödeme koşulların vade oranına göre ayarlanmasına dikkat edilmektedir. Her bankanın kendine ait başvuru sitesi bulunmaktadır. Bu siteler üzerinden hem başvuru yapabilir hem de kredi faiz oranları hakkında daha detaylı bilgiler almak mümkün olacaktır. Kefilsiz kredi veren bankalar kendilerini güvence altına almak zorunda olduklarından krediyi vermeden önce Gerek vade ve faiz oranları gerek ise ödeme koşulları için bir takım şartlar koyacaktır.