Taksi Plakası ve Fiyatları 2020
Ticari taksi plakası almak için sağlamanız gereken şartlar var. Peki, ticari plakası almak kolay mı?
Sağlamanız gereken şartları oluşturmanız durumunda, ticari plakası almak son derece hızlı olabilir. Bunun için gerekli olan belgelerin temini, kişinin gerekli özelliklere sahip olması gibi hususları gerçekleştirmesi gerekiyor. Bunları sağlamanız durumunda sorun yaşanmaz.

Taksi Plakası Almak İçin Gerekli Belgeler

Plaka almak için aynı zamanda olması gereken, belge teminin sağlanmasıdır. Ticari taksi plakası almak için ödenmesi gereken para dışında sağlanması gerekenler olacak. İlk olarak Bakanlar Kurulu tarafından açıklanan yasaya göre hareket edeceksiniz. Taksiye çıkacak olan araç plakası İçişleri Bakanı onayı ile kontrol ediliyor. Plakayı almak isteyen kişinin belgeleri İçişleri Bakanlığı’na sunması gerekiyor.

Taksi Plakası ve Fiyatları 2020

Taksi Plakası ve Fiyatları 2020

Gerekli belgeler;

  • Muhtarlıktan alınacak olan arka kısmında mühür olan yerinde; ‘3 yıldır bu adreste ikamet ediyor’ belgesi gerekiyor.
  • 6 adet vesikalık fotoğraf
  • 3 adet nüfus fotokopi
  • Plakayı almak isteyen kişinin Plakayı almak isteyen kişinin Şoförler Odası kapsamında alacağı mesleğinin şoförlük olduğunu gösteren ve hala bu işi yaptığına dair belge
  • Noter müdürlüklerinden bizzat alınacak olan kimlik aslı ve tasdikli ehliyet belgesi
  • Savcılıktan ya da e-devletten alınacak olan sabıka kaydı

Verilen belgeler, taksi plakası almak için gerekli belgeler arasında yer alıyor. Bu belgelerin temin edilmesi durumunda sorunsuz bir şekilde başvuru yapılır. Onay da yine aynı Bakanlık Kurulu’ndan gelecektir. Sonrasında ki aşamaların da hızlı bir şekilde tamamlanması ile sorun yaşamadan taksi plakası alınabilir.

Taksi Plakası Almak Pahalı mı?

Sıkça sorulan sorular arasında, taksi plakası almanın pahalı olup olmadığı yer alıyor. Bakıldığında direkt olarak taksi plakası almanın dönem dönem fiyatlarının da değiştiğini göreceksiniz. Bu durumda direkt olarak taksi plakası almanız için sunulacak olan seçenekler, ödemeler üzerinden gerekeni yapacaksınız. Dönem dönem pahalı olması da söz konusu olabilir. Sunulacak olan ödemenin farklı kişilere pahalı farklı kişilere ucuz geleceğini de söyleyebiliriz. Taksi plakası almak pahalı mı sorusunun yanıtına göre hareket ederek, siz de uygun olan dönemde başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

İcra Takibi Nedir

İngilterede Çalışmak ve İş Olanakları

Burger King Frincies Almak ve Gereken Belgeler