Yurt Dışında İş İmkânı Sağlayan Şirketler
Ülkemizde alınan ücretlerin yeterli görülmemesi nedeniyle her yıl on binlere Türk vatandaşı yurt dışında çalışmayı tercih ediyor.
Türkiye’nin sahip olduğu genç nüfus potansiyeli ile birlikte yoğun bir iş gücüne sahip oluyor. Ülkemizden her yıl eğitimli ve kalifiye birçok kişi yurt dışında daha iyi şartlarda gelir elde etmek için yurt dışına gidiyor. Bu anlamda bu kişiler yurt dışında iş imkânı sağlayan şirketler vasıtası ile işleri ve kalacak yerleri tamamen ayarlanmış bir şekilde yurt dışına çalışmaya gitmiş oluyor. Bu firmalar çok büyük bir çoğunlukla yurt dışında faaliyet gösteren Türk şirketleri ile ortaklaşa bir çalışma yürüterek bu hizmeti sunuyor.

Yurt Dışında İş İmkânı Sağlayan Şirketler

Yurt Dışında İş İmkânı Sağlayan Şirketler

Türk İnşaat Firmaları

Ülkemizden yurt dışına giden kişilerin büyük bir kısmı dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet gösteren ve çok önemli projeleri yürüten Türk inşaat şirketleri oluyor. Şuan itibari ile Türk inşaat şirketleri dünyanın pek çok ülkesine yayılmış olup gerçekleştirdiği projelerde o ülkenin yerel halkının yanında önemli oranda da Türk işçisi çalıştırıyor. Bu sayede hem işlerin kalitesi daha iyi seviyeye gelirken Türk şirketi olma özelliğini ve refleksini de göstermiş oluyor. Dünya genelinde yurt dışında etkili bir şekilde faaliyet gösteren Türk şirketleri arasında Tekfen, Gama, Enka holding Ant Yapı, Yükse İnşaat, TAV, Nurol başta olmak üzere sayıları yüzü bulan inşaat şirketleri bulunuyor. Bu şirketler dünya inşaat piyasasının oldukça önemli bir dilimini bünyesinde bulunduruyor.

Yurt Dışında Çalışmak İçin En Çok Tercih Edilen Ülkeler

Ülkemizin firmalarının dünyanın dört bir yanına yayılması ile birlikte Türk çalışanlarında hemen hemen dünyanın her noktasında bulundukları görülüyor. Bu anlamda Türklerin yoğun olarak çalıştıkları ve çalışmayı tercih ettikleri ülkeler arasında Katar, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Almanya, ABD, Kanada ve Hollanda yer alıyor. Özellikle inşaat, turizm, yemek içme sektörü başta olmak üzere Türk girişimciler dünya genelinde pek çok sektörde aktif bir şekilde faaliyet gösteriyor. Son dönemde hayat şartlarının ve sunulan ücretlerin oldukça iyi seviyede olması ile birlikte Türklerin yurt dışında çalışma anlamında en gözde yabancı ülkesinin Kanada olduğu görülüyor.
Yurtdışında Çalışmak için tıklayınız
Cezayirde Çalışma Şartları ve Maaşlar
Canlı Tv İzle