Azerbaycan’da Nasıl İş Bulunur? En Hızlı İş Bulma Yöntemi
Azerbaycan’a gitmek isteyen ve burada iş kurmak veya çalışmak isteyen insanların işleri zor gözükse de aslında o kadar da zor bir süreç değildir. Öncelikle çalışma ve oturma izni almak gerekir. Azerbaycan’ın iş ve oturma izni ile alakalı bilgilerine yazı sonunda verilen başlıktan ulaşabilirsiniz. Çalışma ve oturma izni başvurularınızı direkt internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Eğer Azerbaycan Türkçesinden yana sıkıntı yaşıyorsanız siteyi Türkiye Türkçesine çevirerek daha detaylı incelemeler yapabilirsiniz.
Vize işlemleri ile ilgili bir sıkıntı yok ise Azerbaycan’da nasıl iş bulunur, hangi kurum yada kuruluşlardan destek alınmalı araştırmaya başlayabilirsiniz.

Azerbaycan’da Nasıl İş Bulunur

Bir Şirket İle Anlaşma Sağlamak

Azerbaycan’da çalışmak istiyorsanız ve herhangi bir şirketle anlaşmaya vardıysanız anlaşmaya vardığınız şirket sizin çalışma izninizi almak mecburiyetindedir. Eğer ki çalışma izni aldıysanız otomatikman oturma izni de almış sayılırsınız.
Azerbaycan çalışma izniniz var ise iş bulmanız daha kolay olacaktır. Ancak çalışma izni yok ise çok da problem edilecek bir şey değildir. İş bulduğunuz firma bu süreci kolaylıkla halledecektir.

Azerbaycan’da Nasıl İş Bulunur? En Hızlı İş Bulma Yöntemleri

Azerbaycan’da Nasıl İş Bulunur? En Hızlı İş Bulma Yöntemleri

Kariyer Siteleri Aracılığı ile Azerbaycan’da İş Bulmak

Azerbaycan’a gidip çalışan binlerce Türk’ten biri olmak istiyorsanız öncelikle kariyer.net sitesine bakmanızı tavsiye ederiz. Buradan üyelik açıp tecrübelerinize ve yaptığınız işe uygun Azerbaycan iş ilanlarına bakabilirsiniz.
Kariyer.net’in özel olarak Azerbaycan için açtığı iş ilanları sayfası bulunmaktadır. Türkiye’den Azerbaycan’a çalışmak için giden birçok insan bu site sayesinde Azerbaycan’a gitmiştir.
Azerbaycan’da iş bulmak için faydalanabileceğiniz diğer bir site careerjet.com.tr ‘dir. Yalnız bu sitenin bir dezavantajı var buradaki iş ilanları Azerbaycan’daki firmaların kendi dilleriyle yaptıkları ilanlardan oluşuyor. Bu siteye ilan veren Türk şirketlerini bulup onların verdiği ilanlara başvurmak sizin için daha iyi olacaktır. Eğer iyi bir İngilizceye sahipseniz Azerbaycan’daki uluslar arası şirketlerin iş ilanlarına da buradan ulaşabilirsiniz.
Azerbaycan’da çalışmak isteyenlerin bir diğer uğrak sitesi ise isvar.com dur. Bu site de careerjet gibi çalışır. Yalnız isvar.com’u careerjet.com dan avantajlı kılan şey ilanların Türkçe olmasıdır. Bu sitede arama butonu kısmına yapacağınız mesleği ya da Azerbaycan’ı yazarak kendinize uygun işi bulabilirsiniz.

İşkur Aracılığı ile Azerbaycan’da İş Bulmak

Ülkemiz işçi bulma kurumu olan iskur.gov.tr den yurt dışı iş ilanlarına bakabilirsiniz. Buradaki ilanlar hem güvenilir hem de sizin için gerçekten özenle hazırlanmıştır.
Bazı firmalar sizi Azerbaycan’da çalışmak vaadiyle dolandırmaya çalışabilir. Unutmayın ki hiçbir firma sizden çalışma izni yada iş bulmak için para talep etmez. Bu tür talebi olan firmalara itimat etmeyiniz.

Yapılan Yatırımlar Vasıtası İle Azerbaycan’da İş Bulmak

Azerbaycan Türkiye ile dost ve kardeş ülkedir bu iki ülkede karşılıklı yatırımlar yapılıyor. Özellikle Türk firmaları Azerbaycan’a ciddi yatırımlar yapıyor. Azerbaycan da çalışmak istiyorum diyorsanız bu Türk firmalarının iş alım ilanlarını takip ederek istediğiniz işe sahip olabilirsiniz. Özellikle Azerbaycan’daki Türk inşaat firmaları yılın belirli dönemlerinde ülkemizden inşaat işçisi ve birçok mühendis alımı yapıyor.

Genellikle İnşaat Firmaları Tercih Ediliyor

Genellikle Azerbaycan’a çalışmaya giden Türkler inşaat firmalarında çalışırlar. Eğer inşaat işçisi, ustası yada tekniker ve mühendis iseniz Azerbaycan’da kolay bir şekilde iş bulabilirsiniz.
Azerbaycan’da kolay iş bulabileceğiniz bir diğer meslek dalı ise gıda sektörüdür. Azerbaycan da çok fazla Türk restoranının olması Türk aşçıları, kebap ve döner ustalarına çok fazla iş imkanı sağlıyor.
Azerbaycan’da iş bulmak isteyenler, özellikle Azerbaycan’da faaliyet gösteren Türk firmalarını düzenli bir şekilde takip edip yurt dışı iş ilanlarına başvurabilirler.
Daha fazla bilgi ve destek için bize aşağıdaki yorum bölümünden ulaşabilir yada mail adresinizi ve mesleğinizi yazarak iş birliği içerisinde olduğumuz firmaların sizleri fark etmelerini sağlayabilirsiniz.
Azerbaycan ile ilgili aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir, göz atmanızda yarar var;
Azerbaycan’da Ne İş Yapılır? Nasıl İş Kurulur?
Azerbaycan Çalışma ve Oturma İzni Nasıl Alınır? 
Azerbaycan’da Maaşlar ve İşçi Ücretleri
Azerbaycan’da Kira, Gıda, Ulaşım, Yaşam Giderleri
Azerbaycan’da Çalışmak. Azerbaycan İş Fırsatları
Azerbaycan’da Üniversite Okumak. Üniversite Ücretleri
Azerbaycan’da Yaşam Şartları ve Sosyal Hayat