Blog Sitesi Nasıl Açılır?
Blog Sitesi Nasıl Açılır? Teknolojinin çok hızlı bir şekilde geliştiği ülkemizde pek çok kişinin merak ettiği konu blog sitesi nasıl açılır sorusuna en doğru cevapları aramaktır.
Her geçen gün büyük bir kesim hem kendilerini daha iyi anlatmak hem de bu sayede daha iyi kazançlar elde etmek için bir takım blog siteleri açmaktadır. Bu sitelerin en doğru şekilde açılması ve istenilen kazancı elde etmek için yapılması gerekenler bulunmaktadır

Blog Sitesi Açmak İçin Gerekli Olan Doğru İşlemler

Blog sitesi nasıl açılır büyük bir kesim tarafından her zaman en fazla merak konusu olup en doğru cevapları bulmak için araştırmalar yapılmaktadır. Özellikle gençlerin çok fazla rağbet ettiği bu konuda işlemlerin doğru yapılması durumda istenilen site açılabilir ve en güzel şekilde yürütüldüğü takdirde çok fazla takipçi ile istenilen kazançlar elde edilebilir. Her geçen gün daha fazla kişinin talep ettiği blog sitesi açmak için yapılması gereken bir takım aşamalar bulunmaktadır.

Blog Sitesi Oluşturma

Genel olarak gençlerin çok daha fazla ilgi odağı olan blog sitesi açmak için yapılması gereken belli başlı aşamalar bulunmaktadır. Bu aşamalar doğrultusunda istenilen siteyi çok daha kısa sürede açmak mümkün olacaktır. Blog oluşturmak için ilk olarak Blogger da oturum açılması gerekir. Ardından sol tarafta çıkan aşağı okuna tıklayın ve yeni blog kısmına basın. En önemli işlem olan blogunuz için isim girmelisiniz. İsim girdikten sonra ileri tıklayın ve bir tane blog adresi ya da URL seçin. Son olarak kaydet bölümüne tıklamanız yeterli olacaktır. Bu işlemleri yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta Blogger içerik politikası ile hizmet şartlarına uyduğunuza emin olun. Blogunuzu kimlerin düzenleyebileceğine ya da okuyabileceğini yönetme şansına sahip olabilirsiniz. Bunun için blogunuza erişimi nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmenizin faydası vardır. Açmış olduğunuz sitenizin nasıl görünmesini istediğinize karar verebilir ve tasarımını nasıl değiştireceğinizi öğrenmeniz yeterli olacaktır.

Blog Kurmak ve Hangi Tarayıcılar Kullanılabilir?

Blog kurmak için 3 tane seçenek bulunmaktadır. Bunlar blogger, wordpress.com ve wordpress.org olmaktadır. Blogger ve wordpress.com üzerinden ücretsiz blog sitesi kurmak mümkün olacaktır. Ancak en büyük dezavantajları iki seçenekteki gibi blog adresinizin içinde bu seçeneklerinin adının da yer almasıdır. Bu durumda pek çok kişi kurmuş olduğu blog adresinde bu isimlerin yer alamsını istememesinden dolayı çok fazla tercih edilmez. Bu tarz site kurmak için arayıcılardan yardım alınmaktadır. Site kurmak için kullanabileceğiniz ve size yardımcı olabilecek tarayıcılar bulunmaktadır. Bunun için Chrome, Firefox, Safari ve MS Edge tarayıcıları her konuda size yardımcı olabilecektir.

Blog Sitesi Açmanın Nedenleri?

Teknolojinin sağlamış olduğu en büyük kolaylıklardan biri olan internet kullanımı her geçen gün daha da artmaktadır. Bu neden ile hem keyifli zaman geçirmek hem de yapılan paylaşımlar ile ek gelir elde etmek için pek çok kişi blog açmaya karar verirler. Bunların yanı sıra blog açmanın birçok nedenleri bulunmaktadır. Genel olarak blog açma nedenleri şunlardır;

  • Kendinize ait olan yazıların kitaba dönüştürülmesi, kitabınızın okurlar ile buluşturmak yani yazar olmak en büyük nedenlerden biridir.
  • Özellikle şirketlerin kendi işlerini büyütmek ve satmış olduğu ürünleri geniş kitlelere ulaştırmak,
  • Bir amaç olmadan sadece yazmayı sevmek, insanlar ile paylaşım yapmak, duygularınızı herkese daha kısa sürede ulaştırmak,
  • En önemli eden olan blog yazarak daha fazla para kazanmak ve ek gelir elde etmek için blog sitesi açılmaktadır.