En Çok Kazandıran Meslekler
Meslek seçiminde pek çok insan en çok kazandıran meslekler hakkında araştırma yapmakta ve bunlardan birini tercih etmeyi planlamaktadır.
En çok kazandıran meslekler insanlara hem sosyal statü hem de ekonomik refah kazandırmaktadır. Bu kapsamda maddi geliri en yüksek olan meslekler sürekli güncellenmekte olup bunlar belirlenirken çağın gerekleri dikkate alınır.

Doğa Bilimleri Yöneticisi

Doğa bilimleri yöneticisi dünya çapında en fazla kazandıran meslekler arasında yer alır. Bu alanda çalışan kişilerin sorumlulukları yüksek olup bununla birlikte aldıkları ücret de artmaktadır. Bu yöneticilerin görevleri fizikçi, kimyager, ziraat uzmanı alanlarında hizmet veren bilim adamlarının çalışmalarını denetlemek ve onlarda problem olup olmadığını kontrol etmektir. Genellikle doğa bilimleri yöneticisi olan kişiler kendi danışmanlık firmaları üzerinden hizmet vermektedir.

En Çok Kazandıran Meslekler

En Çok Kazandıran Meslekler

Pazarlama Müdürü

Herhangi bir firmada pazarlama stratejilerinin hayata geçirilmesinden sorumlu olan pazarlama müdürleri o firmadaki anahtar pozisyonlardan biri olarak ifade edilir. İşletmenin geliştirilmesi, halkla ilişkiler çalışmalarının yürütülmesi, firma ve medya ürünlerinin tanıtım faaliyetleri gibi alanlar bu müdürlerin görevleri arasında yer almaktadır.

Hava Trafik Kontrolörü

Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen meslekler arasında yer alan hava trafik kontrolörü havayolu ulaşımının yoğun olmasıyla birlikte daha da fazla ilgi görmektedir. Mevcut hava trafiğini güvenli hale getirebilmek adına sürekli gelişmiş teknolojiler ve teknikler kullanmak gerekir. Böylece uçaklar güvenli bir şekilde kalkıp inebilecektir. Yapılan en küçük bir hata ciddi risklere yol açacağından bu görevde çalışan kişilerin büyük sorumluluklar alması gerekir. Bu nedenle hava kontrolörü en kazançlı meslekler arasında yer alır.

Cerrahlık

Bilindiği üzere tıp mezunu kişiler yüksek gelir grupları arasında yer alır. Özellikle bu alanda hizmet veren cerrahlar ciddi kazançlar elde etmektedir. Kazancı ile pek çok meslek grubunu geride bırakan cerrahlar bir insanın hayatından sorumludur ve belli bir alanda uzman haline gelmişlerdir. Bu özellikleri sebebiyle cerrahların kazançları çok sayıda meslek grubuna göre yüksektir. Kazanç olarak kulağa hoş gelse de cerrah olabilmek için büyük emek vermek gerekir. Hem eğitim hem de staj sürecini tamamlamak için uzun yıllara ihtiyaç vardır.

Pilotlar

Hem havalı hem de kazançlı bir meslek olarak bilinen pilotluk yüksek gelirli meslekler arasında yer almaktadır. Havacılık sektörünün günden güne büyümesi bu alanda olan talebi ve ihtiyacı da artırmaktadır. Yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla birlikte pilotluk mesleği daha da karmaşık bir hal almıştır. Bu teknik bilgilere ve işleyişe hakim olmak için yoğun çaba sarf etmek gerektiği için pilotlar birçok mesleğe kıyasla yüksek tutarda maaşlar almaktadır. Maaşı ve statüsü sebebiyle pilotluk dünya çapında ilgi görmektedir. Ancak pilot olmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bunun için ciddi yatırım yapılmalı ve çok sıkı şekilde çalışılmalıdır.

Diş Hekimleri

Tıp ile benzer zorlukta olan diş hekimliği eğitimi sonucunda ciddi kazançlar elde etmek mümkündür. Hem devlette hem de özel sektörde iş imkanı olan diş hekimleri bir yıl içerisinde binlerce lira kazanabilir. Özellikle ileri seviye diş cerrahlarının elde edecekleri gelir daha da fazla olmaktadır.

Bilgisayar Ve Bilgi Sistemleri Yöneticisi

Firmaya ait bilgi teknolojileri işleri ile ilgilenen bilgisayar ve bilgi sistemleri yöneticileri gelişmiş ve teknik yeteneklere sahip olmalıdır. Bu kişiler deneyim kazandıkça bilgi işlem yöneticiliği, sistem analisti gibi farklı unvanlar almaya ve daha yüksek kazançlar elde etmeye başlarlar. Genellikle yazılım geliştirme, uygulamaların uygunluğu ve seçimi, web tasarım gibi konular bu kişilerin görev alanları arasında yer almaktadır.