Dubai Çalışma İzni ve Oturma İzni Nasıl Alınır?
Dubai’ye çalışmak için veya turistik amaçla gidenlerin vize alması gerekmektedir. Dubai ile Türkiye arasında şimdilik vizesiz seyahat söz konusu değildir. Ancak Hizmet, Hususi ve Diplomatik pasaport sahipleri 90 günü geçmeyecek şekilde seyahat ederlerse vizeden muaf tutulurlar.
Dubai vizesi için sizden istenecek evraklar, vizenin çeşidine göre farklılık gösterecektir. Dubai için vize çeşitleri turistik, ziyaret, eğitim ve ticaret vizesi olmak üzere başlıca 4 çeşittir. Vize talebine göre başvuru evrakları da farklılık gösterecektir. Ayrıca Dubai Başkonsolosluğu Dubai vizesi için ek evrak talebinde bulunabilir.
Dubai için vize işlemlerini Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu gerçekleştirir. Vize işlemleri göçmenlik bürosundan online şeklinde yapılmaktadır. Dubai vizesi yaklaşık 2 gün içinde çıkabilmektedir. Tüm vize ücretleri kişi başına 115 $’dır. Bunlar dışında Dubai oturma ve çalışma izinleri ise mutlaka işverenler tarafından Göçmenlik Bürosu’na yapmalıdırlar.

Dubai Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai turistik vizesi iki çeşittir. Ayrıca bu iki çeşit vizenin kendi içinde de iki ayrı çeşidi bulunmaktadır. İlk olarak Dubai turistik vizesinin kısa süreli olan çeşidi hakkında bilgi verelim.
Tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır.Tek girişli vize alırsanız sadece bir kez Dubai’ye gelebilirsiniz. Dubai’ye gelip gittikten sonra tekrar gelme planınız varsa yeniden vize almanız gerekir. Çok girişli vize ise özel bir ihtiyacınız olursa size 12 ayı kapsayan çok girişli vize verilebilir. Çok girişli vizeler sadece belli kişilere verilebilir. İş insanları, ailesi Dubai’de oturma izni almış bireyler gibi kişilere verilir. Kısa süreli turist vizesinde ülkeye girişten itibaren 30 günlük seyahat hakkı tanınır.
Dubai uzun süreli turistik vizenin de kısa ve uzun süreli çeşidi bulunmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz kısa ve uzun süreli vize çeşidi aynen burada da geçerlidir. Bu vize türü ile ülkeye girişten itibaren 90 günlük seyahat hakkı tanınır. Turistik vizelerde süre uzatma işlemi söz konusu değildir.

Dubai Turistik vizesi için istenen belgeler şunlardır:

 • Vize başvuru formu
 • En az 9 ay geçerlilik süresi olan pasaport kopyası (renkli)
 • Kimlik fotokopisi
 • 2 adet fotoğraf (beyaz fon) boyut 4,3 x 5,5
 • Emirates rezervasyon numarası veya fotokopisi
 • İsme kayıtlı cep veya ev telefonu

Dubai Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Öğrenci vizesi Dubai’de eğitim görecek kişilerin alması gereken bir vize türüdür. Öğrenci vizeleri Dubai Konsolosluğu tarafından verilir. Öğrenci vizesi başvurusu sırasında sizden istenen evraklara ek olarak başka evraklar da istenebilir. Öğrenci vizesi için istenen belgeler şunlardır :

 • Vize başvuru formu
 • Emirates rezervasyon numarası veya fotokopisi
 • En az 9 ay geçerlilik süresi olan pasaport kopyası (renkli)
 • Öğrenci belgesi
 • İsme kayıtlı cep veya ev telefonu
 • 2 adet fotoğraf ( beyaz fon) boyut 4,3 x 5,5
Dubai Çalışma İzni ve Oturma İzni Nasıl Alınır?

Dubai Çalışma İzni ve Oturma İzni Nasıl Alınır?

Dubai Çalışma izni ve Oturma İzni nasıl alınır?

Dubai sunduğu iş imkanlarının genişliği ve güçlü yatırımlara elverişli olması nedeniyle çoğu kişinin gidip çalışmak istediği yer olması yönü ile ön plana çıkmaktadır. Dubai’ye çalışmak için gidebilmek için öncelikle Dubai çalışma izni belgenizin olması gerekiyor. Çalışma iznini elde ettiğinizde Dubai oturma izni de verilmektedir.
Dubai çalışma izni ve oturma izni almak diğer ülkelere göre  daha kolay bir süreçtir. Dubai’ye çalışmak için gitmek istediğinizde başvurduğunuz şirket tüm çalışma ve oturma izni ile vizesini sizin adınıza almaktadır.
Dubai’de çalışma izni ve oturma izni almak için size kefil olacak sponsor birini yada bir firmayı bulmanız gerekir. Çalışmak için gidenler eğer iş bulup gidiyorsa bu işlemi iş veren firma yapar. Ancak iş bulmadan gidip orada iş bulacaksanız bu işleri yapan bir çok ajans firması mevcut olup bu firmalar aracılığı ile işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
Eğer evliyseniz ve eşinizi de Dubai’ye götürmek istiyorsanız vize sponsoru kendiniz olabileceğiniz gibi çalıştığınız şirket de sizin için vize sponsoru olabilir. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda Dubai çalışma izni konusunda şirketlerin ve işverenlerin işlevsel bir rolü bulunmaktadır.
 Dubai çalışma izni, oturma izni ve tüm diğer Dubai vizesi çeşitleri ile ilgili bilgi almak ve görüş bildirmek için aşağıdaki yorum bölümünden bize yazabilirsiniz.
Dubai ile ilgili aşağıdaki başlıklar da ilginizi çekebilir. İncelemenizde fayda var;
Dubai’de Yaşam Koşulları, Sosyal Hayat
Dubai’de Nasıl İş Bulunur? Dubai İş İlanları
Dubai’de İş Kurmak. Dubai’de Ne İş Yapılır?
Dubai’de Maaşlar Ne Kadar? Dubai’de Asgari Ücret
Dubai İş İmkanları. Dubai’de Çalışmak
Dubai’de Üniversite Okumak. Üniversite Ücretleri
Dubai’de Genel Yaşam Giderleri. Aylık Ne Karada Geçinilir?