Dubai’de Nasıl İş Bulunur? Dubai İş İlanları
Sunduğu geniş iş imkanları, işçi talebinin fazlalığı ve verginin olmaması nedeniyle yurt dışında çalışmak isteyenlerin dikkatini çeken Dubai, yabancı işçiler için ön sıralarda gelen bir ülkedir. Böyle olunca Dubai’de nasıl iş bulunur? Hangi sitelerden veya kurumlar aracılığıyla Dubai’ye çalışmaya gidilebilir?  Gibi soruların cevapları da merak konusu olmaktadır. Sizin için Dubai’de iş bulmanızı kolaylaştıracak kariyer sitelerini, kurumları ve Dubai merkezli iş ilanı veren siteleri araştırdık ve her biri hakkında kısa bilgiler vermeye çalıştık.

Dubai’de Nasıl İş Bulunur? 

Son yıllarda ülkemizde çeşitli kariyer siteleri giderek artmış ve iş arayanlar için iş arama sürecini kolaylaştırmıştır. Bu sitelerde sadece iş ilanları bulunmamakta, iş arayanlar için de çeşitli konularda bilgiler ve eğitimler verilmektedir. Yani bir taraftan iş ilanları yayınlanırken diğer taraftan da meslek ve kariyer ile ilgili konularda eğitimler veren bir eğitici site rolündedirler.
Kariyer sitelerinde sadece yurt içi iş ilanları değil, yurt dışı iş ilanlarını da görebilirsiniz. Özellikle yurt dışında iş yapan Türk firmaları, Türk işçi çalıştırmak istediği için bu sitelerde yurt dışı firma ilanlarına da rastlamak mümkündür.
Dubai’de nasıl iş bulunur?  diye düşünenler için bu kariyer siteleri faydalı olmaktadır. İşinize yarayacak çeşitli kariyer siteleri hakkında sizin için araştırma yaptık.

İşte Dubai’de çalışmak isteyenler için yardımcı olabilecek kariyer siteleri.

  • Kariyer.Net : Ülkemizdeki kariyer sitelerinin başlangıcı sayılabilecek ve artık klasikleşmiş bir site olan Kariyer.net’te yurt dışı iş ilanlarından Dubai ile ilgili pek çok ilana rastlayabilirsiniz.

Genel olarak Dubai’de çalışan Türk inşaat firmalarının inşaat işçisi ile mühendis ve mimar iş ilanları çoğunluktadır. Bunun dışında genel müdürlük, garsonluk, aşçılık gibi işlerin iş ilanları da bulunmaktadır.

  • Indeed.Com : Dünyanın önde gelen iş arama ve kariyer sitelerinden olan Indeed.com’da öncelik iş arayanlara olacak şekilde kurulmuş bir sitedir. Siteye CV ekleyebilirsiniz ve şirketler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca şirketlerin iş ilanlarına da bakabilirsiniz. Indeed.com’da sadece Türk firmaların iş ilanlarına rastlamazsınız, uluslararası şekilde çalışan sitede yabancı firmaların da Dubai iş ilanlarını görebilirsiniz. Tabi bunun için İngilizce bilmeniz önemlidir. Dubai’de nasıl iş bulunur diyenlerin bakması gereken önemli sitelerden biridir.

  • Linkedin : İş dünyasında kişilerin birbirleriyle iletişim kurup bilgi alışverişi sağladığı site olan Linkedin, iş arayanlar için vazgeçilmez bir sitedir.

Linkedin uluslararası ölçekte iş ilanlarını size sağladığı için Dubai iş ilanlarına ulaşmanızın en kolay olduğu sitelerden biridir. Sitede Türkçe iş ilanları olduğu gibi İngilizce iş ilanları da bulunmaktadır. Dubai iş ilanlarına bakarken göz önünde bulundurmanız açısından önemlidir.

  • Career.Jet : Career.jet’in diğer iş arama sitelerinden farkı, bütün iş arama sitelerini birleştirip sizlere sunmasıdır. Böylece vakit kaybetmeden farklı sitelerdeki iş ilanlarını tek pencereden görebilirsiniz.

Dubai’de nasıl iş bulunur diyenlerin tek bir yerden farklı sitelerdeki iş ilanlarını vakit kaybetmeden görmeleri mümkündür. Career.jet sitesi uluslararası çalıştığı için Dubai’deki Türkçe ve İngilizce iş ilanlarını birlikte görebilirsiniz.

  • Yenibiriş.com : Yurt dışında iş arayanların bakması gereken sitelerden biri olan Yenibiris.com uzun yıllardır kariyer siteleri içinde tercih edilenlerin başında gelmektedir.

Yenibiris.com Türk menşeli bir site olduğu için Dubai’deki Türk firmalarının iş ilanlarına daha kolay ulaşmanız mümkündür. Dubai’de çalışmak isteyenlerin geniş bir iş kolunda iş ilanlarını bulabileceği bir sitedir.

  • Secretcv : Her sektörden iş ilanlarının yayınlandığı ve adayların iş, firmaların ise eleman bulmak için tercih ettiği sitelerden biridir.

Dubai’de nasıl iş bulunur? sorusuna çeşitli iş ilanları ile yardımcı olan sitede sizler de Dubai’de kendinize uygun iş bulabilirsiniz.

Dubai’de Nasıl İş Bulunur? Dubai İş İlanları

Dubai’de Nasıl İş Bulunur? Dubai İş İlanları

Hangi Kurumlar Dubai’de İş Bulmada Yardımcı Olabilir?

Ülkemizde iş bulma ile ilgili hangi kurum yardımcı olur dersek aklımıza hemen İŞKUR gelir. İstihdamın korunması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için ve işsizliğin önlenmesine yönelik faaliyetler gerçekleştiren İŞKUR, yurt dışına işçi göndermek için de iş ilanları yayınlayıp yardımcı olan kurumların başında geliyor.
İŞKUR’un sitesi yukarıda bahsettiğimiz iş siteleri gibi gelişmiş olmadığından Dubai iş ilanları için İŞKUR web sitesinden iş ilanlarını takip etmemiz gerekiyor. Ardından İŞKUR’a gidip iş ilanı için başvuru yapmamız gerekiyor.
Dubai’de iş bulmak isteyenlerin tüm bu bahsettiğimiz site ve kurumlar dışında bir de Dubai’nin kendine ait iş bulma sitelerindeki ilanlara bakmanız faydalı olacaktır. Bu sitelerin dili İngilizce olduğu için İngilizce bilmenizde fayda olacaktır. Dubai iş ilanlarını görebileceğiniz yabancı sitelerin listesi ise şöyledir;
www.wazifa.ae
www.dubaicareers.ae
www.buzzon.khaleejtimes.com
https://dubai.dubizzle.com/
https://jobs.laimoon.com/uae
https://www.gulftalent.com/uae/jobs/city/dubai
Dubai’de nasıl iş bulunur hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu yorum bölümüne mail adresinizi ve yeteneklerinizi yazarsanız firmaların sizleri daha kolay fark etmesini sağlayabilirsiniz.
Dubai ile ilgili aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir. Göz atmanızda fayda var,
Dubai’de Yaşam Koşulları, Sosyal Hayat
Dubai’de İş Kurmak. Dubai’de Ne İş Yapılır?
Dubai Çalışma İzni ve Oturma İzni Nasıl Alınır?
Dubai’de Maaşlar Ne Kadar? Dubai’de Asgari Ücret
Dubai İş İmkanları. Dubai’de Çalışmak
Dubai’de Üniversite Okumak. Üniversite Ücretleri
Dubai’de Genel Yaşam Giderleri. Aylık Ne Karada Geçinilir?