Solucan Gübresi Nedir, Nasıl Yapılır?
Tarımda verimi arttırmak amacıyla tercih edilen gübreleme yöntemi günümüzde çok farklı bir boyuta gelmeyi başardık.
Gelişen tarım teknolojisi ile beraber gübre çeşitlerinde de artmış yaşanmıştır. Organik, inorganik ve sıvı gübre olarak farklı kategorilerde gübre yer almaktadır. Özellikle sıvı gübreler sıklıkla tercih edilmektedir.
Solucan gübresi üretimi sayesinde pek çok kişi ciddi paralar kazanabiliyor. Solucan gübresi toprak ve bitkinin gelişiminde büyük bir önem taşır. Uygulandıktan hemen sonra toprakta uzun süreli fayda sunan solucan gübresinin faydaları saymakla bitmiyor. Solucan gübresi sayesinde kaliteli üretim miktarını arttırabilirsiniz. Sıvı solucan gübresinin başlıca faydaları;

  • Toprağı zengin hale getirir,
  • Bitkiye zengin besin maddeleri sunar,
  • Bitkilerin hızlı büyümesine yardımcı olur,
  • Ürün kalitesi artar,
  • Toprak ıslahında etkilidir.

Solucan gübreleri birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bu gübre çeşidi hem toprağa hem de bitkiye kolayca uygulanır.

Solucan Gübresi Nedir, Nasıl Yapılır?

Solucan Gübresi Nedir, Nasıl Yapılır?

Solucan Gübresi Nasıl Üretilir?

Solucan gübresi üretimi evde ya da daha büyük alanlarda üretilebilir. Kırmızı Kaliforniya solucanı en çok tercih edilen türlerden bir tanesidir. Organik solucan gübresi üretebilmek için doğru ortam şartlarını sağlamanız önemlidir. Uygun ortam üzerinde solucan sayısında ciddi artışlar yaşanır. Ortalama bir sene içerisinde solucan sayısı 20 katına çıkabilir. Böylece üretim hacminiz oldukça artar.
Profesyonel şekilde organik solucan gübresi üretebilmek için tesis kurmanız tavsiye edilir. Üretim tesisinde 10bin Kaliforniya solucanı ile işe başlayabilirsiniz. Yaklaşık iki sene sonra solunca sayısı 1 milyona ulaşır. Tesis içerisinde 1 ton kapasiteli su tankına ihtiyacınız olacaktır. Üretime başladıktan sonra solucanlara doğru şekilde baktığınız solucanlar verimli gübreler sunmaya başlar. 10 bin solucanla ortalama 400 kg gübre elde edebilirsiniz. Gübrenin olgun hale gelmesi için 2-3 ay dinlenmesi gerekir.

Gübreler Nereye Satılır?

Solucan gübresi her sektörde olduğu gibi üretim, paketleme ve pazarlama aşamalarını geçirir. İyi bir pazar araştırması sonrasında bu ürünler çok daha hızlı bir şekilde nakde çevirebilirsiniz. Organik Tarım firmalarına numune olarak paketler göndererek ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Beğenilmesi durumunda gübrelerinizi kolayca satabilirsiniz.
Solucan gübresi işi hem ülkemizde hem de dünyada gün geçtikçe daha fazla kişiye ulaşıyor. Solucan gübresi verim alınamayan toprakların tekrar eski hale dönmesine yardımcı oluyor. Kurulum maliyetlerine göre oldukça yüksek kar bırakan bu meslek pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Yazımızda yer alan bilgilerden yararlanarak tam randımanlı çalışan bir gübre alanı oluşturabilirsiniz. Böylece kısa süre içerisinde imalat ürünlerini elde edebilirsiniz.

Taksi Plakası Almak 2020

İngilterede Çalışmak ve Oturum Almak

Canlı Tv İzle