Suudi Arabistan’da Nasıl İş Bulunur? Suudi Arabistan İş İlanları

Yurt dışına çalışmak için tercih edilen ülkelerin başında gelen Suudi Arabistan’da pek çok geniş iş imkanları bulunmaktadır.
Suudi Arabistan’a gitmek isteyen Türk işçiler normal olarak Suudi Arabistan’da nasıl iş bulunur sorusunu da sormaktadırlar. Hangi kariyer siteleri veya hangi kurumlar aracılığı ile Suudi Arabistan’da çalışma fırsatı bulunabileceğini bu yazıda aktarmaya çalıştık. Özellikle iş bulma konusunda son yıllarda popülerliği artan kariyer sitelerinden en önemlilerini ve en kolay iş bulunabilecekleri sizler için listeledik.

Suudi Arabistan İş İlanları Yayınlayan Kariyer Siteleri

Kariyer siteleri ülkemizde daha önce faaliyete geçmiş ancak son yıllarda iş arayanların ve işçi ihtiyacı olan işverenlerin gözdesi olmuş internet platformlarıdır. Böylece iş ilanlarını herkesin kolayca ulaşabileceği şekilde internet yolu ile kamuoyuna sunmaktadırlar.
Bu sitelerde yurt içi iş ilanlarının yanı sıra yurt dışı iş ilanlarına da ulaşmak mümkündür. Suudi Arabistan’da nasıl iş bulunur diye düşünenler için ideal iş arama yollarından biridir. İşte bu kariyer sitelerinden en önemlileri olanlar şunlardır :

Eleman.net

Eleman arayan işverenler için oldukça ideal bir site olan eleman.net, ayrıca iş arayanlar için de birçok iş ilanlarına ulaşabildikleri önemli sitelerden biridir. Suudi Arabistan’da çalışmak isteyenler sitenin yurt dışı ilanlarından da Suudi Arabistan ile ilgili iş ilanlarına ulaşabilirler.

Linkedin

Dünyaca ünlü bir iş arama sitesi olan Linkedin herkesin en çok güvendiği sitelerden biridir. Site daha kurumsal bir altyapıya sahiptir. İş arayanlar ile işçi arayanların kolayca istediklerini buldukları dünyada kaliteli sitelerden biridir diyebiliriz. Suudi Arabistan’da nasıl iş bulunur sorusunu merak edenler için yayınladığı yurt dışı ilanları ile bu soruyu cevaplamıştır.

Suudi Arabistan’da Nasıl İş Bulunur? Suudi Arabistan İş İlanları

Suudi Arabistan’da Nasıl İş Bulunur? Suudi Arabistan İş İlanları

Secretcv.com

Kariyer siteleri arasında en eski sitelerden biri olan secretcv.com, iş arayanların başvurması gereken sitelerden biridir. Suudi Arabistan’da iş arayanlar için de uygun iş ilanlarını yayınlayan site bu konuda güven vermektedir.

Yenibiris.com

Türkiye’de kariyer siteleri alanında en eski sitelerden biridir. Bu konuda oldukça iyi bir deneyime sahip olan site iş arayanlar için oldukça ideal bir sitedir. Suudi Arabistan’da nasıl iş bulunur diye düşünenler için uygun Suudi Arabistan iş ilanlarını bu sitede bulma mümkündür.

Kariyer.net

Ülkemizde kariyer siteleri arasında en eski sitelerden biri olan kariyer.net, iş bulma konusunda oldukça iddialı bir sitedir. İş arayanları ve işverenleri destekleyen bir altyapıya sahip olan sitede çeşitli ve birçok iş ilanlarına ulaşmak mümkündür. Suudi Arabistan’da çalışmak isteyenler için en etkili kariyer sitelerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Career.jet

Uluslararası çalışma şeklinde faaliyet gösteren Career.jet diğer kariyer sitelerinden oldukça farklıdır. Birçok iş ilanı yayınlayan sitelerin iş ilanlarını tek bir ekranda gösterip böylece iş arayanlar için vakit kaybını önleyip daha kolay iş bulma imkanına kavuşmalarını sağlamaktadır. Suudi Arabistan’da çalışmak isteyenler için tercih etmesi gereken sitelerden en önemlilerinden biridir.

Suudi Arabistan iş İlanları Yayınlayan Yabancı Kariyer Siteleri

Yukarıda bahsedilen yurt içi kariyer siteleri dışında aşağıda listelenen yabancı siteler aracılığı ile de Suudi Arabistan ilanlarına ulaşabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz;

  • https://www.bayt.com/en/saudi-arabia/jobs/
  • https://www.gulftalent.com/saudi-arabia/jobs
  • https://saudi.tanqeeb.com/en
  • https://www.workabroad.ph/job-hiring/jobs-by-country/44f-saudi-arabia.html
  • https://www.indeed.com/q-Saudi-Arabia-jobs.html

Hangi Kurumlar Aracılığı ile Suudi Arabistan’da İş Bulunabilir?

Ülkemizde iş arayanlar için iş bulma konusunda tek yetkili kurum olan İŞKUR, kurulduğu günden beri pek çok işçiye iş bulmuştur. İŞKUR’un faaliyet alanı sadece yurt içi ile sınırlı kalmayıp aynı zamanda yurt dışı için de iş ilanlarını yayınlayıp böylece yurt dışına işçi göndermektedir.
Özellikle son yıllarda birçok ülkede faaliyet göstermeye başlayan Türk firmalarının işçi talebine yanıt vermekte ve pek çok işçiyi bu yolla yurt dışına göndermektedir. Yurt dışına işçi gönderilen ülkeler arasında yer alan Suudi Arabistan’a da İŞKUR çok fazla Türk işçi göndermiştir. Suudi Arabistan’da nasıl iş bulunur sorusunu merak edenler için bu ülkede iş bulma konusunda başka bir yol da İŞKUR ilanlarını takip etmektir.

Suudi Arabistan’da Faaliyet Gösteren Türk Firmalarına Doğrudan Başvuru Yapmak

Son olarak bahsedeceğimiz Suudi Arabistan’da iş bulma yollarından biri de bu ülkede faaliyet gösteren pek çok Türk firmasının internet sitelerini takip etmektir.
Bu firmalar gıdadan tekstile ve turizmden inşaat sektörüne kadar geniş iş alanlarına yayılmış firmalardır. Bu firmaların internet sitelerinde Suudi Arabistan ile ilgili pek çok iş ilanları yayınlanmaktadır. Suudi Arabistan’da çalışmak isteyenler bu firmaların internet sitelerine girerek doğrudan insan kaynaklarının mail adresine cv göndererek başvurularını yapabilirler.
Suudi Arabistan’da nasıl iş bulunur hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu yorum bölümüne mail adresinizi ve yeteneklerinizi yazarsanız firmaların sizleri daha kolay fark etmesini sağlayabilirsiniz.
Suudi Arabistan ile ilgili aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir. Göz atmanızda fayda var.
Suudi Arabistan’da Yaşam
Suudi Arabistan’da Üniversite Okumak
Suudi Arabistan’da İş Kurmak
Suudi Arabistan Çalışma İzni ve Oturma İzni
Suudi Arabistan’da Genel Yaşam Giderleri
Suudi Arabistan İş İmkanları
Suudi Arabistan’da Maaşlar