Yurtdışında İnşaat İşleri
Yurtdışında inşaat işleri ve Yurtdışında çalışmak isteyen kişiler eğer inşaat işlerinde kalifiye eleman ise pek çok iş fırsatı yakalayabilecektir.

İnşaat İşçisi İhtiyacı

İnşaat işçiliği ülkemizde amelelik diye tabir edilen kalifiye olmayan bir sektör olarak görülmektedir. Çalışma şartları oldukça zor olduğundan 2 kesim tercih etmektedir. İlki bu işe mecbur kalanlar iken ikincisi bu işte uzman olanlardır. İnşaat alanında kalifiye olanlar çift asgari ücret kadar maaş alabilmektedir. Ancak bu kişiler için yurtdışında çalışmak çok daha büyük bir fırsattır.
Özellikle gelişmiş ülkelerde genç nüfusun azlığından ötürü iş gücü açığı yaşanmaktadır. İşte bu nedenle yurtdışında inşaat yapan firmalar işçilerini de ülkemizden götürüyorlar. Bu iş için özellikle duvar ustası, fayans ustası ya da ustabaşı gibi kalifiye elemanlar seçiliyor. Ancak bu kişilerin altında çalışacak olan beden işçilerine de ihtiyaç duyuluyor. Bu sayede çokça kişi için iş fırsatı yakalanıyor.

Körfez Ülkelerinde İhtiyaç Çok

Basra körfezi kıyısındaki Suudi Arabistan, Umman, Katar, Bahreyn, Kuveyt, BAE gibi ülkelerde inşaat işçisi ihtiyacı oldukça fazladır. Buralar gelir düzeyi yüksek, zengin ülkeler olduğundan inşaat işçiliği talep görmez. Ancak lüks binalar, gökdelenler ise bir ihtiyaçtır. Bu nedenle buralarda işçi olma potansiyeli yüksektir.
Diğer yandan bu ülkelerde hafta sonu tatili Cuma ve Cumartesi günleridir. Yani dünyadaki ortak uygulama olan Cumartesi Pazar tatilinden farklıdır. Bu yüzden de işçiler bu ülkeleri tercih etmiyor ya da anlaşmazlık yaşanıyor. Dolayısıyla bu ülkelere işçi olarak gitme şansınız daha yüksektir. Böyle bir durumda aylık en az 3 bin dolar maaş ile çalışma fırsatı yakalarsınız.

Yurtdışında İnşaat İşleri

Yurtdışında İnşaat İşleri

Nitelikli Eleman Olarak Yurtdışına Gitmek

İnşaat sektörü sadece işçilerden ibaret değildir. Asıl işi yapan işçilerin yanı sıra iş faaliyete geçene kadarki süreci yönetecek ya da işleyişi kontrol edecek mekanizmada pek çok iş pozisyonu vardır. İnşaat sektöründe mühendisler, mimarlar ve yöneticiler de büyük bir ihtiyaçtır. Bu alanlara eğitim almış kişiler kariyerlerini olgunlaştırmak adına yurtdışında inşaat işleri ile ilgilenecektir.
Yurtdışında inşaat yapan şirketlere yapılacak olan başvurular ile kendi mesleğini yurtdışında icra etme fırsatı yakalanabilecektir.

Yabancı Dil Sorunu

Yurtdışında iş imkanları için yabancı dil bilmek tabiî ki önemlidir. Ancak yurtdışında hangi pozisyonda gittiğiniz çok önemlidir. Bir bende işçisi yabancı dil bilmeden yurtdışında çalışabilir ancak bir yönetici çalışamaz. Dolayısıyla başvuru yaptığınız pozisyona göre yabancı dil konusunda eğitimler almanız ve kendinizi geliştirmeniz gerekecektir.

Polonyada Çalışmak İçin Tıklayınız

Dubaide Çalışmak ve Asgari Ücretler

Canlı Tv İzle