Bahreyn’de İş Kurmak. Bahreyn’de Şirket Açmak
Yıllardır kendi işinde uğraşmış, gelişen kötü ekonomik koşullar sayesinde işleri iyi gitmeyen yada tam tersi işlerini oturtmuş daha da büyümek ve işini geliştirmek isteyen küçük ölçekli girişimciler için ve aynı zamanda yatırım yapmak isteyen büyük ölçekli şirketler için Bahreyn’de fırsatlar oldukça fazladır.
Lokanta, restoran, kuaför, büfe, araç kiralama şirketi, butik çiçekçi gibi pek çok alanda dükkan açarak Bahreyn’de yaşamını sürdüren Türkler mevcuttur.

Bahreyn’de Nasıl Şirket Açılır?

Bahreyn’de iş kurmak için çeşitli yolar vardır. Halka açık bir anonim şirket kurmak için en az 7 ortak bulunması gerekmekte. Minimum 5 yönetici, yerel bir ofis ve en az 1.000.000 Bahreyn Dinarı sermaye gibi şartlara ihtiyaç duyulmaktadır. Türkler şirketin ancak %49’una sahip olabilmektedirler.
Anonim şirket kurabilmek için minimum iki ortak, 3 yönetici, yerel bir ofis ve en az 250.000 Bahreyn Dinarı sermaye gerekmektedir. Yabancılar şirketin %100’üne sahip olabilmektedirler.
Bahreyn’de sınırlı sorumlukta şirket açmak için ortak sayısının ikinin altına düşmesi durumunda mutlaka 30 gün içerisinde ikinci bir ortağın bulunması koşulu gerekmektedir. Gerekli sermaye minimum 20.000 Dinardır. Minimum 2 yönetici, yerel bir ofis ve yıllık gözetim raporlarının düzenli olarak sunulması gerekmektedir. Şirket kurarken isim için bazı kurallara mutlaka uyulması istenmektedir.

Bahreyn’de İnşaat Sektörü

Bahreyn’de iş kurmak isteyenler için akla gelen ilk sektör inşaat sektörüdür. Ülkede yaşanan gelişimin sonucunda sıklıkla yapılan ihalelerle konut için, iş yeri için, otoyol ve köprüler için, fabrika ve daha birçok inşaat projesi için pek çok ihale yapılmaktadır. Bu ihaleler ve ihaleleri alan firmalar takip edilerek kişiler kendine istihdam yaratabilmektedirler. İhaleler çeşitli kar marjlarında ve sürelerde gerçekleşmekte olup, Türk firmaları sıklıkla bu ihaleleri almaktadır.

Bahreyn’de Sağlık Sektörü

Bahreyn’de özel sağlık sektörü henüz yeterince gelişmemiştir. Hastane ve sağlık merkezi ihtiyacı Bahreyn’de iş kurmak isteyen yatırımcılar için oldukça caziptir. Özelikle maddi durumu çok iyi olan yerli halk için açılacak güzellik ve estetik merkezleri, saç ekim merkezleri, göz sağlığı merkezleri ya da tanıtım amaçlı bir sağlık merkezi açarak, daha düşük bir yatırım ile buradan Türkiye’ye yapılacak hasta transferlerinde oldukça karlı iş olanakları bulunmaktadır. Aynı şekilde bu alanda tecrübeli personel ihtiyacı da gün geçtikçe artmaktadır.

İletişim Sektörü Üzerine Bahreyn’de İş Kurmak

Çağımızın gelişmekte olan iletişim sektöründe Bahreyn’de iş kurmak isteyen yatırımcılar için pek çok büyük şirket bulunmaktadır. İrili ufaklı pek çok şirket bulunan Bahreyn’de iletişim sektörü için hazır bir müşteri portföyü bulunmaktadır. Ayrıca bu alanda yabancı dil bilenlere yönelik, çağrı merkezleri için ülkemizden daha cazip şartlar mevcuttur.
Bunların dışında savunma sanayi, güvenlik sanayi, alışveriş merkezlerinde açılan dükkanlar, otel, cafe, bar işletmecilikleri kazançlı işler gurubunda yer almaktadır

Bahreyn’de İş Kurmak. Bahreyn’de Şirket Açmak

Bahreyn’de İş Kurmak. Bahreyn’de Şirket Açmak

Bahreyn’de Yasaklı Sektörler

Bahreyn’de iş kurmak isterken bazı katı kuralların ve diğer ülkelerle kıyaslandığı zaman biraz daha zorlu bir sürecin olduğunu bilmekte fayda vardır. Alkollü içki üretimi, kumar, narkotik maddelerin üretimi, silah imalatının yapılması, mektup ve posta işlemleri, otomatik sigara satışları, kimyasal madde ithalatı ve endüstriyel alanlarda kullanımı, radyoaktif atık, çöp ve zehirli atıkların depolanması ve boşaltılması, asbest yan ürün ithalatlarının yapılması kesinlikle yasaktır.
Bahreyn’de iş kurmak, şirket açmak yada ticaret yapmak isteyenler daha fazla bilgi almak ve görüş bildirmek için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere ulaşabilirler.
Bahreyn ile ilgili diğer konularda bilgi almak için aşağıdaki başlıkları da incelemenizi öneririz.
Bahreyn’de Yaşam Giderleri
Bahreyn’de Maaşlar ve İşçi Ücretleri
Bahreyn’de Yaşam ve Sosyal Hayat
Bahreyn’de İş İmkanları
Bahreyn’de Nasıl İş Bulunur?
Bahreyn’de Üniversite Okumak
Bahreyn Çalışma İzni ve Oturma İzni