Polonyada Asgari Ücret, Polonya’da 2020 Yılında Asgari Ücret
Polonyada Asgari Ücret ve Polonyada 2020 yılında asgari ücret  gerek nüfusu gerek se ekonomik anlamda yaptığı atılım ile Avrupa’nın yeni yükselen yıldızları arasında yer alıyor.
Polonya ekonomisinin son dönemde göstermiş olduğu performans askeri ücret oranlarına da yansıdığı görülüyor. Burada hem okuyup hem de çalışacak bireyler bunu rahatlıkla yapabiliyor. Polonya’da 2020 yılı itibari ile askeri ücret 611 avro seviyesinde bulunuyor. Ülkemizde son yaşanan döviz artışı ile birlikte askeri ücret avro bazında 340 avro civarında bulunuyor. Çok değil bundan yaklaşık 7 sene önce Polonya ile Türkiye askeri ücretleri avro bazında eşit seviyede bulunuyordu.

Polonyada Asgari Ücret

Polonya son dönemde askeri ücrete yaptığı hatırı sayılır zamlar ile birlikte Avrupa’da 13. sıraya kadar yükseldiği görülüyor. Polonya konusunda değinilecek en önemli noktalardan biride halkın çok küçük bir bölümünün askeri ücretle çalışıyor olmasıdır. Bu oran yaklaşık yüzde 8 seviyelerinde olup geri kalan kısın askeri ücretin üstünde bir gelir elde ediyor.

Polonyada Asgari Ücret, Polonya'da 2020 Yılında Asgari Ücret

Polonyada Asgari Ücret, Polonya’da 2020 Yılında Asgari Ücret

Polonya Çalışma Şartları

Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi haftalık 40 saat çalışma şartları yasal olarak geçerli oluyor. Polonya’da hafta için 8’er saatten çalışan kişiler alacakları ücreti hak etmiş sayılıyor. Özellikle 2015 yılından sonra Polonya’nın hızla ucuz iş gücü kimliğinde çıkarak elit seviyelere doğru ilerlediği görülüyor. Polonya  çalışma koşulları olarak yasalara son derece itimat edilen ülkede işçi sağlığı ve geleceği oldukça ön planda tutuluyor. Polonya ile ülkemizin refah seviyesi karşılaştırıldığında arada fark görünmese de Polonya’nın yaptığı atılım ile orta vadede ülkemizi geçeceği tahmin ediliyor.

Polonya’da İş İmkânları

Polonya son dönemde ekonomik anlamda yaptığı atılım ile birlikte iş imkânı açısında hızla gelişen bir ülke olarak görülüyor. Özellikle Türkiye’den Polonya’ya eğitim amacıyla gelen Türkler ülkenin birçok noktasında yayılmış kebapçılarda rahatlıkla iş bulabiliyor.  Polonya’da çalışmak için çalışma vizesinin olması gerekiyor. Aksi takdirde turist vizesinin çalışma vizesine dönüştürülmesi oldukça zor oluyor. Burada resmi bir kural olmasa da iş yerleri Polonya Üniversitelerinden alınmış diploma sahiplerini işe alma anlamında tercih ediyor. Ülkenin gelişmiş seviyesinin artması ile birlikte özelikle otomotiv, turizm gibi alanlarda iş imkânları görülüyor.

Yurtdışında İş İmkanı Sağlayan Şirkerler

Canlı Tv İzle

İranda Çalışmak ve Maaşlar